Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wszystko

Komórka konwekcyjna cz. I | 05.03.2019

vitoos

Dwa zdjęcia z wtorkowego wieczoru pokazywałem już na fanpage. Jednak zdjęć zrobiłem o wiele więcej i dziś pierwsza ich partia. Tego dnia około 17-stej nad moją okolicą przechodziła gwałtowna formacja konwekcyjna z silnym wiatrem i opadami deszczu. A kiedy już przeszła mogłem spokojnie fotografować jej "tyły" podświetlone zachodzącym słońcem.

Na zdjęcia zapraszam na NOWY ADRES BLOGA.

Przeniesienie bloga zostało podyktowane planowanym (29-ego kwietnia) zamknięciem BLOXA.

Spacerkiem po piaszczystej drodze

vitoos

Kiedy pogoda ładna, a temperatura na lekkim mrozie, grzechem byłoby siedzieć w domu. I świeżego powietrza człowiek łyknie i przy okazji zrobi kilka fotek.

W związku z likwidacją BLOXA (29 kwietnia 2019 r), blog przenosi się na adres: witoldochal.wordpress.com. Do czasu zamknięcia wpisy będą pojawiały się równolegle na obu blogach. Ciekawsze archiwalne wpisy na nowym blogu będą sukcesywnie uzupełniane. Zachęcam do subskrybowania nowego adresu bloga, aby być na bieżąco ;)

Przymusowy odwyk

vitoos

Czternaście dni. Tyle trwał mój przymusowy odwyk od fotografowania. Choroba, praca, kiepska pogoda, to przyczyny tego stanu rzeczy. Wczoraj mogłem w końcu wyjść na spacer, zażyć witaminy D i przy okazji zrobić troszkę fotek. Dziś pierwsza sesja, a na tapecie "moje" wierzby.

Najpiękniejsze kolory nieba

vitoos

W ubiegłą środę rano niebo objawiło się swoimi najpiękniejszymi kolorami. Specjalnie wyjechałem wcześniej do pracy, żeby móc wstąpić w jedno z moich ulubionych miejsc do fotografowania. Akacje prezentowały się w tych okolicznościach wyjątkowo dostojnie.

FOT. WITOLD OCHAŁ WSCHÓD SŁOŃCA AKCJE NOCKOWA

Nocne obserwacje

vitoos

Dwa dni temu wybrałem się na zdjęcia później niż zwykle. Wyjechałem na jedno ze wzniesień i odszukałem teleobiektywem odległe miejsca.

Kościół w odległości 4,5 km.

Krzyż w odległości 3.1 km.

Komin elektrociepłowni i pylon mostu w odległości 24,5 i 23,3 km.

Chwilę wcześniej, a było to na około 40 minut po zachodzie na niebie pokazały się długie, ale słabo widoczne promienie. Zastanawiam się co "stanęło" na drodze ja - słońce. Najbliższe chmury były bowiem około 1000 kilometrów ode mnie...

Na polanie

vitoos

Co to był za poranek. Przez kilka kolejnych wpisów chcę pokazać zdjęcia z ubiegłej soboty. Zawędrowałem wtedy na rozległą leśną polanę, gdzie spędziłem tylko godzinkę, ale przez ten czas zrobiłem całe mnóstwo zdjęć, a warunki do fotografowania przerosły moje najśmielsze oczekiwania ;)

Damski bokser | Pędźka

vitoos

W sobotę byłem świadkiem dziwnego zajścia w świecie owadów, a konkretnie łowikowatych (Asilidae). Samiec jednej pędźki (Dioctria atricapilla) okładał swoimi małymi piąstkami samicę innej (Dictoria hyalipennis). O co im poszło i jak to się skończyło niestety nie wiem, bo po zrobieniu kilku zdjęć zostawiłem ich samych sobie.

Łowikowate (Asilidae), samiec pędźki (Dioctria atricapilla) i samica (Dictoria hyalipennis)

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci