Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Blog fotograficzny ukazujący przyrodę Podkarpacia w skali makro i trochę większej.

pejzaż

Na długiej ogniskowej

vitoos

W sobotni "przedwieczór" udałem się na nowo upatrzoną miejscówkę z szeroką panoramą na okoliczne wzniesienia. Postanowiłem jednak do fotografowania użyć długiej ogniskowej i wyszukiwać fragmentów krajobrazu.

Co z akacjami

vitoos

Przejeżdżając niedaleko wstąpiłem zobaczyć, jak się miewają akacje. Niestety na drzewach nie ma ani jednego listka. Pocieszam się myślą, że akacje późno startują i zdążą jeszcze nie tylko wypuścić liście, ale zakwitnąć.

Czasozatrzymywacz

vitoos

Aż ciężko w to uwierzyć. Z takim utęsknieniem czekaliśmy, aż przyjdzie pierwszy dzień wiosny, a tu już minął jej cały miesiąc. Czas biegnie nieubłaganie, a ja go tu skrzętnie zatrzymuję, dopóki Blox będzie istniał ;)

Zdjęcia zrobiłem dokładnie tydzień temu chwilę przed zachodem. Niebo było w chmurach, ale kiedy raz po raz zza nich wychodziło, dolina nabierała takich kolorów.

Młyn wiatrowy

vitoos

Powiedzieć o nim młyn wiatrowy to jednak trochę za dużo. Niewiele z niego zostało, deski spróchniałe, dziury zabite jakąś dyktą, a i śmigła pozostawiają wiele do życzenia. Jednak w odpowiednich okolicznościach przyrody, jakimi jest na przykład wschód słońca prezentuje się całkiem nieźle, na dodatek jest całkiem niedaleko ode mnie. Odkrywałem go razem z M.B.Photography. Na miejscu byliśmy grubo przed świtem, jednak najlepsze widowisko zaczęło się tuż po wschodzie.

Dynamicznie na niebie | 06.04.2017 | cz. 3

vitoos

 Z czwartku zostało mi jeszcze kilka fotografii. Moje ulubione z tego dnia, kiedy przez chwilę łądnie zaświeciło słonce i pstryknąłem w stronę pobliskiego wzniesienia z kościołem.

Smugi światła, kiedy na chwilę pojawiła się w chmurze dziura.

Dwa strzały w stronę odległej o około pięćdziesiąt kilometrów elektrowni i mieszający się z chmurami dym.

Mimo chmur, widoczność była znakomita, na zdjęciu na horyzoncie zabudowania odległego o kilkadziesiąt kilometrów Mielca.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci