Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Blog fotograficzny ukazujący Podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

zwierzęta

Matylda

vitoos

Dawno nie było Matyldy, a ostatnio nawinęła mi się przed obiektyw przy fotografowaniu hibiskusa ;)

Wiosenne zieloności

vitoos

Aj, te wiosenne kolory, ta świeżutka zieleń w wieczornym słońcu. Mógłbym tak chodzić i kontemplować choćby pół dnia.

Wzór na święta do naśladowania

vitoos

Obyście te święta spędzali tak, jak odwiedzający mnie od czasu do czasu Igorek, a tak naprawdę, jak się niedawno dowiedziałem, Tymoteusz. Znaczy się smacznie i leniwie. Ale bez przesady ;)

Im wyżej, tym lepiej

vitoos

Jak się cieplej zrobiło, to Matylda chętniej wychodzi na podwórko. Obiera punkty obserwacyjne położone wysoko nad ziemią, bo w okolicy zaczęły się kręcić trzy obce koty, a ona jak wiadomo towarzystwa innych kotów nie lubi.

Masowa produkcja skrzeku

vitoos

W ciągu kilku dni złożyły hektolitry skrzeku. Nie próżnują od wczesnego ranka do późnego wieczoru. I dobrze, bo ponoć jak jest dużo żab, to jest mało komarów.

Dzięcioł i gil

vitoos

Podczas ostatniego spaceru po lesie spotkałem nie tylko łanie, ale także kilka dzięciołów i dwa gile. Po jednym z każdego z nich udało mi się sfotografować.

Czmychające łanie

vitoos

Nareszcie udało mi się uchwycić łanie na zdjęciu. Kilka razy widywałem je jak czmychały między drzewami, ale zawsze bardzo daleko ode mnie, albo zanim zdążyłem włączyć aparat, ich już nie było. Tym razem kilkaset metrów ode mnie przebiegało stadko kilku łań. Zdjęcia nie powalają, ale zawsze to jakąś pamiątka.

Trochę zwierzyny

vitoos

Nie wiem jak u Was, ale u mnie od wczoraj wieje strasznie zimny wiatr. O mrozie nie wspomnę, bo ten gości tu już od tygodnia. Zarzuciłem na siebie, co miałem i ruszyłem nałykać się tlenu, bo przez najbliższe pięć dni takiej okazji nie będzie. Na brak saren nie mogę zazwyczaj narzekać, a tym razem dopisało mi szczęście, bo tuż koło mnie przelatywała samica błotniaka zbożowego. Tak bliskiego "kontaktu" z tym ptaszkiem jeszcze nie miałem.

 

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci