Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Blog fotograficzny ukazujący Podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

kwiaty

Nie poddają się

vitoos

To już koniec listopada, a one ciągle się nie poddają. Nie mam pojęcia, co to za kwiatki, ale do tej pory ozdabiają kawałek ogrodowej rabatki. Nie straszne były im przymrozki, wiatry, ani śnieg, który posypywał przed tygodniem.

Wrzosowo

vitoos

Krótka przerwa od zachodów, bo w kolejce czekają już następne do publikacji. I zachody i wschody. Zapiąłem na chwilę heliosa, żeby zrobić kilka fotek wrzosom, które już rozkwitły. Na razie wrzosy ogrodowe, ale za kilka tygodni są w planie również dzikie wrzosowiska.

Hibiskus

vitoos

Od czasu do czasu lubię przesadzić z obróbką, choć wolę naturalne kolory. Z hibiskusami mnie poniosło, przyznaję się ;)

...bo w rzeczywistości wyglądały tak.

Rezerwat szachownicy kostkowatej w Krównikach

vitoos

Wielka sobota była dla mnie niezwykle płodna jeśli chodzi o zdjęcia. Po porannym fotografowaniu wiatraka, po południu odwiedziłem rezerwat szachownicy kostkowatej (Fritillaria meleagris) w Krównikach koło Przemyśla. Pogoda nie udała się specjalnie, bo było zachmurzone, ale i tak jestem zadowolony, bo rok temu spóźniłem się na okres jej kwitnienia.

Szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris)

Są i pierwiosnki

vitoos

Nieśmiało, najpierw kilka kwiatów, a potem cała kępa.

A przy okazji życzę wesołych Świąt, bo już się nie zobaczymy ;)

5 stopni to za mało

vitoos

Pomyślałem sobie, że skoro w ogródku wiosna pełną parą, to na pobliskich mokradłach muszą już kwitnąć kaczeńce. Nie było ich tam na razie zbyt dużo, no ale kto chciałby kwitnąć przy 5 °C :/

Chęć wąchania

vitoos

Nie będę się robił aż tak monotematyczny, jeśli chodzi o temat burz, bo niedługo stracę wszystkich odwiedzających :) Mimo, iż dzisiaj pogoda była dynamiczna i jak zawsze byłem na posterunku z aparatem w ręku, zamieszczam kadry sprzed kilku dni, kiedy to jeszcze było cieplutko i aż chciało się wąchać kwiatki.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci