Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

kwiaty

Dały radę

vitoos

Dużo, dużo później niż w ostatnich latach, ale w końcu się pojawiły. Jeszcze kilka dni temu w tym miejscu leżała spora warstwa śniegu, ale wystarczyło parę ciepłych dni i dały radę.

Wspominamy lato

vitoos

Nareszcie puściły srogie mrozy i w przynajmniej w ciągu dnia temperatura jest na plusie. To dobry moment, żeby przypomnieć kilka ciepłych, letnich kadrów.

Nie poddają się

vitoos

To już koniec listopada, a one ciągle się nie poddają. Nie mam pojęcia, co to za kwiatki, ale do tej pory ozdabiają kawałek ogrodowej rabatki. Nie straszne były im przymrozki, wiatry, ani śnieg, który posypywał przed tygodniem.

Wrzosowo

vitoos

Krótka przerwa od zachodów, bo w kolejce czekają już następne do publikacji. I zachody i wschody. Zapiąłem na chwilę heliosa, żeby zrobić kilka fotek wrzosom, które już rozkwitły. Na razie wrzosy ogrodowe, ale za kilka tygodni są w planie również dzikie wrzosowiska.

Hibiskus

vitoos

Od czasu do czasu lubię przesadzić z obróbką, choć wolę naturalne kolory. Z hibiskusami mnie poniosło, przyznaję się ;)

...bo w rzeczywistości wyglądały tak.

Rezerwat szachownicy kostkowatej w Krównikach

vitoos

Wielka sobota była dla mnie niezwykle płodna jeśli chodzi o zdjęcia. Po porannym fotografowaniu wiatraka, po południu odwiedziłem rezerwat szachownicy kostkowatej (Fritillaria meleagris) w Krównikach koło Przemyśla. Pogoda nie udała się specjalnie, bo było zachmurzone, ale i tak jestem zadowolony, bo rok temu spóźniłem się na okres jej kwitnienia.

Szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris)

Są i pierwiosnki

vitoos

Nieśmiało, najpierw kilka kwiatów, a potem cała kępa.

A przy okazji życzę wesołych Świąt, bo już się nie zobaczymy ;)

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci