Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Blog fotograficzny ukazujący Podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

muchówki

Nie taka najgorsza

vitoos

Początkiem lipca spotkałem tę przyodzianą w pomarańczowy peniuar muszkę. Wyśmiewana na łące za swój strój, chętnie zgodziła się na pozowanie, aby pokazać innym mieszkańcom, że wcale nie jest taka znowu najgorsza.

Bączek, ale nie taki do kręcenia

vitoos

Lubię te bąkowate (Tabanidae) stworzenia, choć dosyć rzadko udaje mi się je sfotografować. Ten osobnik zupełnie nie w swoim stylu siedział spokojnie w samo południe na łąkowej roślince i pozwolił się do woli fotografować.

Bąkowate (Tabanidae)

Przedwczesna ucieczka

vitoos

Niektórzy uważają je za wstrętne. Dla mnie sfotografowanie tej zielonej muchy jest zawsze wyzwaniem. Moje doświadczenia z nią są raczej marne, bo zazwyczaj ucieka mi sprzed obiektywu, zanim złapię odpowiednią perspektywę.

Lucilia, samica

Zgromadzenie

vitoos

To była końcówka lata. Trafiłem do miejsca, gdzie tych dużych much przesiadywało na łące kilkadziesiąt. Tak się tylko wydawało, że one "przesiadywały" - nieustannie się kręciły i przemieszczały. Zrobienie zdjęcia którejś z nich graniczyło z cudem...

Oczy czerwone

vitoos

Lubie te niewielkie muszki o czerwonych oczach. Tę spotkałem latem na juce rosnącej w ogrodzie. Niestety w tym miejscu było dość ciemno i na zdjęcie wkradł się spory szum.

Wystraszona

vitoos

Tę niewielką muszkę spotkałem na początku jesieni. Nie wiem jakie miała zmartwienia, ale jakieś na pewno. Wyglądała nieswojo :/

Kuliboda jesienna

vitoos

Końcówka września to był czas, kiedy po raz ostatni w tym sezonie udało mi się sfotografować kilka owadów. Między innymi spotkałem kulibodę (Sphaerophoria scripta) wygrzewającą się na jakimś podupadłym płatku kwiatka.

Kuliboda (Sphaerophoria)

Pstre skrzydła

vitoos

Na tę niewielka muszkę z pstrymi skrzydłami poluję od dawna. Zawsze albo uciekała, albo było zbyt ciemno, aby zdjęcie wyszło poprawnie. W końcu się udało zrobić jako takie zdjęcie.

Nasionica (Tephritidae) 

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci