Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Blog fotograficzny ukazujący przyrodę Podkarpacia w skali makro i trochę większej.

chrząszcze

Trąbalski | Curculio nucum

vitoos

Zaszedłem do dzikiej części ogrodu zobaczyć co tam u moich kniażyc, ale moją uwagę przykuła dziwna kulka z długim ogonkiem. Okazało się, że to niewielki słonik - chrząszcz, najprawdopodobniej Curculio nucum (Słonik orzechowiec). Obok rośnie orzech, więc bardzo prawdopodobne, że to właśnie on.

Curculio nucum (Słonik orzechowiec)

Czarny i wielki

vitoos

W niedzielę natknąłem się w ogrodzie na dużego czarnego chrząszcza. Wydaje mi się, że już kilka razy go widywałem w poprzednich latach, ale dopiero teraz udało mi się go sfotografować.

Uwaga odwrócona | Omomiłek

vitoos

Zdaje się, że omomiłki uwielbiają akrobatykę. Tych dwoje czyniło swoje wygibasy najpierw na liściu brzozy, a kiedy się do nich zbliżyłem z aparatem przenieśli się na trawkę. I tam już w ogóle przestali zwracać na mnie uwagę.

Omomiłek (Cantharis)

Ze spuszczoną głową

vitoos

Tak nieśmiałego chrząszcza dawno nie widziałem. Podczas całej sesji ani na chwilę nie podniósł głowy. Jakoś doskonale go rozumiem, bo pewnie zachowywałbym się podobnie :)

Zaproszenie czeka

vitoos

Krótka przebieżka po swoim drugorocznym dzikim trawniku i natknąłem się na biedronkę siedzącą na samym czubku niewysokiej jeszcze trawy i przyglądającej się okolicy. Miejmy nadzieję, że jak się jej spodoba to sprosi tu całą swoją rodzinę.

Gielas (calvia)

Makrosezon otwarty!

vitoos

Pierwszy w tym sezonie sfotografowany owad. Późno zaczynam, ale na dzień dobry okaz, którego nigdy wcześniej nie widziałem na oczy... no przynajmniej nie w takiej kolorystyce, bo sylwetka jakby dla mnie znajoma. Od razu się ze mna zaprzyjaźnił i zanim zrobiłem jedno zdjęcie wskoczył mi na dłoń ;)

W przedmiesięcznicę - Zgrzytnica zielonawa

vitoos

Z okazji ostatniej przedmiesięcznicy astronomicznej wiosny 2017 gości u mnie Zgrzytnica zielonawa, którą udało mi się sfotografować w czerwcu ubiegłego roku. Wielce niecierpliwa i ciekawska nie omieszkała odwiedzić mojej dłoni.

Zgrzytnica zielonawa (Agapanthia villosoviridescens)

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci