Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

motyle

Z łączki

vitoos

W ramach odpoczynku od zimowych krajobrazów, dziś zdjęcie z końcówki lipca, które zrobiłem na łączce niedaleko domu.

 

Kolor przykuwający wzrok

vitoos

Przestrojnik trawnik (Aphantopus hyperantus) to trudny do sfotografowania motyl. Podczas jednej z przechadzek po łąkach pod koniec lipca zauważyłem jednego na kwiatku w towarzystwie mrówki. I jedno i drugie znalazło się tam na pewno w jednym celu. Spróbować, jak smakuje jedzonko z przykuwającego wzrok swoim kolorem kwiatka.

Przestrojnik trawnik (Aphantopus hyperantus)

WITOLD OCHAŁ PRZESTROJNIK TRAWNIK APHANTOPUS HYPERANTUS MOTYL ŁĄKA LATO MAKROFOTOGRAFIA

Marzenia gąsienicy

vitoos

Przez chwilę czuła się jak ktoś bardzo ważny. Udało jej się wyjść na sam koniuszek trawki i nie spadła. Co prawda jej główny cel, to jedzenie, ale jednak jakieś marzenia też ma...

GĄSIENICA LATO ŁĄKA TRAWA MAKROFOTOGRAFIA

Małe i kolczaste

vitoos

Małe i kolczaste. To mogła być tylko gąsienica. Zauważyłem coś rudego na rudej trawce. Kolory jesieni pomagały jej zostać niezauważoną. Choć jeśli ja ją zauważyłem, to ptaki z pewnością nie miały by z tym problemu. Miejmy nadzieję, że zdąży się z niej coś wykluć, pewnie dopiero wiosną.

Coś poszło nie tak | Przylepek księżycowiak

vitoos

Coś poszło nie tak... Zielona gąsienica udawała kawałek łodygi, ale na śmierć jej się zapomniało, że jesienią łodygi robią się brązowe. Kiedy sobie to uświadomiła zaczęła powolutku począwszy od brzucha przebarwiać się na kolor łodygi.

Przylepek księżycowiak (Ascotis selenaria)

W oczekiwaniu na zmrok

vitoos

Pod koniec września spotkałem ją schowaną na powyginanym liściu jakiejś rośliny rosnącej na łące. Udawała, że śpi, albo faktycznie spała, czekając, aż się ściemni, jak to ćmy miewają w zwyczaju.

Podrygująca parka | Przestrojnik jurtina

vitoos

Przechadzając się po ogrodzie zauważyłem coś dużego i podrygują. To para przestrojnika jurtina (Maniola jurtina) zabawiała się w trawie. Jeden z nich miał niestety uszkodzone skrzydełko. To pewnie dzięki temu tak szybko mi nie uciekły sprzed obiektywu.

Przestrojnik jurtina (Maniola jurtina)

Miot karłątków

vitoos

Kilka dni temu pisałem o tym, że w ogrodzie lata mnóstwo przestrojników trawników. Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiło się całe pokaźne stadko karłątków. Jak nic również musiały się wykluć w moich chaszczach. Niestety podobnie jak przestrojniki nie są zbyt chętne do pozowania. Widocznie młode pokolenie tak już ma :/

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci