Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Blog fotograficzny ukazujący przyrodę Podkarpacia w skali makro i trochę większej.

pluskwiaki

Kwoka na jajkach | Knieżyca szara

vitoos

W poniedziałek zaglądnąłem na liście brzóz rosnących w ogrodzie. Na jednej z nich i pod nią wręcz roiło się od knieżyc szarych (Elasmucha Grisea). Pojedyncze okazy wędrujące po liściach i szukające okazji do przedłużenia gatunku, dwie pary baraszkujące na trawce i aż trzy osobniki "wysiadujące" jaja. Ciekaw jestem tylko dlaczego akurat wybrały to jedno drzewo...

Knieżyca szara (Elasmucha Grisea)

Knieżyca gościła u mnie już co najmniej klika razy: klik klik klik

Miejsce na sjestę

vitoos

- Nareszcie ruszył się wiatr i zwiało te nikomu niepotrzebne puszki - ekscytował się spotkany przeze mnie wiosną pluskwiak - Nawet pluskwiak nie ma sobie gdzie spokojnie przysiąść na małą sjestę.

Przyjaźń damsko męska | Ścięga łąkowa

vitoos

Wszędzie chodzili razem. Wspólnie zdobywali pożywienie, a później razem je jedli. Nie odstępowali siebie na krok. To historia przyjaźni pary pluskwiaków.

Ścięga łąkowa (Leptopterna dolabrata)

Zdjęcia z czerwca.


Tuż przed odlotem | Strojnica baldaszówka

vitoos

Zanim obrobię resztę zdjęć z mojej nowej miejscówki, o której była mowa wczoraj, pokażę zdjęcie Strojnicy baldaszówki (Graphosoma lineatum), którą spotkałem na początku maja. Pamiętam, że goniłem ją po całej roślince. Ona do góry, ja za nią, ona na dół, ja nie popuszczam. Aż w końcu przyłapałem ją na koniuszku liścia tuż przed odlotem.

Strojnica baldaszówka (Graphosoma lineatum)

Opromieniony

vitoos

Tego niewielkiego pluskwiaczka wypatrzyłem na początku września w wieczornych okolicznościach przyrody.

pluskwiak z rodzaju Stenocranus

Znudzony cień pluskwiaka

vitoos

Kolejny owad przyłapany w wieczornych okolicznościach. Tym razem znudzony pluskwiak, który snuł się jak cień po ździebełku.

Mściel natrawny (Stenodema laevigata)

Przedszkole w zakamarkach

vitoos

Drugi rok z rzędu w ogrodzie wykluły mi się te małe pluskwiaczki. Ich przedszkole znajduje się na wysokich trawach które zachowały się w zakamarkach ogrodu.

Pomarańczak | Borczyniec południowy

vitoos

Coś mi się zapomarańczowiło na którejś z traw. To nie mogła być roślina. Przeczucie mnie nie myliło, to pomarańczowy pluskwiak, zapewne borczyniec owocowy.

Borczyniec południowy (Carpocoris purpureipennis)

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci