Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

pluskwiaki

Tłumaczenia pluskwiaka | Szrończyk

vitoos

- Piękny nie jestem, ale za to ciężko mnie dopaść z aparatem, bo jestem mały i szybki - juz po fakcie sfotografowania tłumaczył się niewielki pluskwiak.

Szrończyk (Tachycixius pilosus)

Przedszkolaki

vitoos

Knieżyca szara (Elasmucha grisea) gościła w ubiegłym sezonie u mnie wiele razy. Dziś zdjęcie z wycieczki przedszkolaków knieżycy po jeszcze niedojrzałych nasionkach brzozy.

Knieżyca szara (Elasmucha grisea)

Gniazdko w koniczynie

vitoos

- Róż to mój ulubiony kolor. W tym kwiatku mógłbym uwić gniazdko na całe życie - opowiadał spotkany przeze mnie pluskwiak. Niestety, koniczyna nie kwitnie okrągły rok.

Ozdobnik lucernowy (Adelphocoris)

Zatrzęsienie odorków

vitoos

Na cyniach z ogródka i w najbliższej okolicy czuły się wyśmienicie. Pod koniec lata i na początku jesieni spotykałem je tam regularnie. Odorki zieleniaki (Palomena prasina).

Odorek zieleniak (Palomena prasina)

Stał się popularny | Kolcoróg Bizoniak

vitoos

Moje ostatnie spotkanie z Kolcorogiem Bizoniakiem (Stictocephala Bisonia) miało miejsce dwudziestego piątego września. Myślę, że polubił moja najbliższą okolicę, bo widuję go tu coraz częściej. Kiedy spotkałem go po raz pierwszy siedem lat temu, był w Polsce rzadkością. Zanotowano wtedy dosłownie kilka miejsc, gdzie udokumentowano jego obecność.

Kolcoróg Bizoniak (Stictocephala Bisonia)

Wpasowany w otoczenie

vitoos

Kto by pomyślał, że on jest taki długi. Wydało się dopiero, kiedy wyłożył wszystkie cztery kończyny najdalej jak mógł. Chciał zapewne być niewidoczny i wpasował się w trawkę jak tylko mógł najlepiej.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci