Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : burza

Ściana deszczu

vitoos

Gdy mocno pada mówi się, że przeszła "ściana deszczu". Mnie taką "ścianę" udało się sfotografować podczas burzy w ubiegłym tygodniu.

FOT. WITOLD OCHAŁ ŚCIANA DESZCZU SMUGI OPADOWE CHMURY BURZOWE TRZCIANA PODKARPACIE

Burza za burzą

vitoos

Jak wczoraj wspomniałem czwartek przyniósł burzowe popołudnie. Po jednej burzy, która jak wskazywały radary miała iść prosto na mnie, a tak się nie stało, z innej strony nieba pojawiła się następna. Poniżej pięć szerokich panoram na nią zrobionych w przeciągu pół godziny.

FOT. WITOLD OCHAŁ BURZA CHMURA BURZOWA SMUGI OPADOWE TRZCIANA PODKARPACIE

Burzowe popołudnie

vitoos

W czwartek po południu pogoda była bardzo dynamiczna. Wróciłem po pracy do domu, wziąłem aparat, jedzenie na wynos i po chwili już jechałem na punkt obserwacyjny. Na górce przywitały mnie odległe burzowe chmury i tęcza. Nie byłem zadowolony z tych zdjęć, ale jak się okazało kilkadziesiąt minut później, to był dopiero początek podniebnego spektaklu... o czym w kolejnych postach.

FOT. WITOLD OCHAŁ BURZA CHMURY BURZOWE TĘCZA PODKARPACIE RZESZÓW TRZCIANA

Sytuacja zbadana

vitoos

Jeden z wypadów na fotografowanie burzy w ostatnich dwóch tygodniach. Na radarach widoczne były w niedalekiej okolicy potężne opady deszczu. Oczywiście wsiadłem w auto i wybrałem się obadać sytuację.

Burza nad Dębicą | 24.08.2018

vitoos

Lubię od czasu do czasu strzelić sobie małą drzemkę po południu, aby mieć siły na wieczorne i nieraz nocne szwendanie się za zdjęciami. Wczoraj było podobnie i śniło mi się, że jestem kierowcą tira ;) Obudziłem się zlany potem, kiedy wpadłem w poślizg, bo nigdy tirem w realu nie jeździłem. Pierwsze co, to popatrzyłem na radary wyładowań i okazało się, że właśnie w niedalekiej okolicy przechodzi burza. W 10 minut byłem na jednym z punktów obserwacyjnych i efektem tego jest kilka zdjęć piorunów.

FOT. WITOLD OCHAŁ BURZA WYŁADOWANIA ATMOSFERYCZNE NOC DĘBICA PODKARPACIE

Czoło burzy | 14.08.2018

vitoos

Tydzień temu zmierzała w moje okolice okazał burza. Nie chciałem jechać na punkt obserwacyjny zbyt wcześniej, bo nie lubię czekać. Co jakiś czas zerkałem na radary, ile mam jeszcze czasu. Okazało się, że albo burza przyspieszyła, albo ja nie spodziewałem się jej tak wcześnie. Na szczęście w ostatniej chwili zdążyłem i efektem jest kilka zdjęć, które zrobiłem, zanim zaczęło padać.

FOT. WITOLD OCHAŁ BURZA NA PODKARPACIU 14.08.2018 CHMURY NIEBO SZELF, WAŁ SZKWAŁOWY

Burza i jej czoło II | 05.08.2018

vitoos

Kolejne zdjęcia tej samej burzy co wczoraj, tylko z innej miejscówki, odległej o ok. 10 km od poprzedniej. Musiałem się spieszyć, aby burza mnie nie wyprzedziła ;)

FOT. WITOLD OCHAŁ CZOŁO BURZY WAŁ SZKWAŁOWY SZELF OPADY DESZCZU PODKARPACIE ZAGORZYCE 

Burza i jej czoło I | 05.08.2018

vitoos

W niedzielę 5 sierpnia nad moją okolicę wędrował rozległy układ burzowy. Zaliczyłem dwie miejscówki i na obydwu udało mi się złapać czoło frontu. Dziś relacja z pierwszego miejsca.

Na pierwszym zdjęciu trzy panoramy wału szkwałowego zrobione w odstępie 2,5 minuty. 

FOT. WITOLD OCHAŁ WAŁ SZKWAŁOWY SZELF CZOŁO BURZY PODKARPACIE SZKODNA

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci