Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : slonce

Halo słoneczne 22° | 23.02.2019

vitoos

Halo słoneczne to zawsze wdzięczny temat do fotografii. I choć zawsze niby takie samo, to jednak za każdym razem inne w zależności od zastanych warunków. Wczoraj miałem okazję fotografować je w okolicznościach zupełnie innych niż zazwyczaj. Po pierwsze na niebie były zjawiskowe smugi chmur, a po drugie halo utrzymywało się na tyle długo, że mogłem je sfotografować w kilku ulubionych miejscach.

Dodatkowo udało mi się uchwycić zjawisko cienia smugi kondensacyjnej powstałej za samolotem. I to podwójny (zbliżenie na drugim zdjęciu).

FOT. WITOLD OCHAŁ HALO SŁONECZNE 22° CIENIE SMUG KONDENSACYJNYCH ZAGORZYCE POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI PODKARPACIE FOTOGRAF ZJAWISKA OPTYCZNE NA NIEBIE

W związku z likwidacją BLOXA (29 kwietnia 2019 r), blog przenosi się na adres: witoldochal.worpress.com. Do czasu zamknięcia wpisy będą pojawiały się równolegle na obu blogach. Ciekawsze archiwalne wpisy na nowym blogu będą sukcesywnie uzupełniane. Zachęcam do subskrybowania nowego adresu bloga, aby być na bieżąco ;)

Zachód za nadajnikiem

vitoos

Jest tylko kilka dni w roku, kiedy mogę złapać zachodzące słońce za tym nadajnikiem. Wypadają niestety późną jesienią i zimą, więc szanse na dobrą pogodę są niewielkie. Wczoraj się udało.

FOT. WITOLD OCHAŁ ZACHÓD ZA NADAJNIKIEM ZAGORZYCE POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI PODKARPACIE 

Wieniec słoneczny | 06.01.2019

vitoos

Wczoraj wspominałem, że ubiegła niedziela obfitowała w zjawiska optyczne na niebie. Przed południem udało mi się złapać wieniec słoneczny. Zdjęcie tylko dokumentacyjne, bo  pojawił się na bardzo krótko i nie zdążyłem ustawić poprawnych parametrów w aparacie. Ale cieszy mnie to zdjęcie bardzo ;)

FOT. WITOLD OCHAŁ WIENIEC SŁONECZNY PODKARPACIE KRZYWA POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI NIEBO ZJAWISKA OPTYCZNE NA NIEBIE

Słup słoneczny | 06.01.2019

vitoos

Ubiegła niedziela była zdecydowanie udana fotograficznie. Poza oddepresowującym spacerem po lesie udało mi się wieczorem złapać drugie w tym sezonie (o tym pierwszym jutro) zjawisko optyczne. Mowa o słupie słonecznym. Zaskoczył mnie on w drodze i na szybko szukałem jakiegoś miejsca, skąd spokojnie mógłbym go sfotografować. Ostatecznie wjechałem w boczną drogę i fotografowałem z samochodu, bo dość mocno sypał śnieg. Paprochy na zdjęciu to nie paprochy, tylko właśnie padający śnieg.

FOT WITOLD OCHAŁ SŁUP SŁONECZNY PODKARPACIE STOBIERNA RZESZÓW ZJAWISKA OPTYCZNE NIEBO

Słońce za brzozą

vitoos

Dziś wspomnienie sierpniowego zachodu słońca, kiedy zupełnie przypadkiem udało mi się zrobić te zdjęcia. Miałem na celu sfotografować tylko drzewo i operujące za nim słońce.

Polowanie na słońce

vitoos

W ciągu ostatniego tygodnia próbowałem ponownie uchwycić słońce pomiędzy dwoma nadajnikami znajdującymi się w niedalekiej okolicy. Warunki niekoniecznie sprzyjały, a ja podjąłem trzy próby z dwóch innych niż poprzednio miejsc.

24 lipca słońce schowało się za chmurami, zanim dotarło do horyzontu, a nie miałem możliwości ustawić się tak, aby złapać je centralnie między wieżami.

Kolejna próba 27 lipca. Niedokładnie obczaiłem miejsce fotografowania i próba nieudana. Na niebie była cała masa chmur, więc i tak zdziwiłem się, kiedy słońce pojawiło się dopiero nad samym horyzontem.

Ostatnie podejście 29 lipca. Tym razem smog zasłonił słońce i wyszło bardzo blade.

Traktor i rowerzystka

vitoos

Kilka dni temu niebo do samego wieczora było bezchmurne. Postanowiłem wyciągnąć teleobiektyw i złapać go z jakimś ciekawym obiektem. Padło na drzewko przy drodze, a przy okazji napatoczyły się dodatkowe urozmaicenia krajobrazu.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci