Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : kwiat

W leśnej gęstwinie | Miodunka i gajowiec żółty

vitoos

Kolejna wyprawa na owady zakończyła się zdjęciami kwiatów znalezionych w lesie. Zaczynam się martwić, że jest tak mało owadów, ale w sumie to dopiero kwiecień i pewnie nie spodziewały się, że tak szybko zrobi się ciepło i wiosennie.

A przed obiektyw nawinęły mi się miodunka i gajowiec żółty.

Miodunka

Gajowiec żółty

Z poziomu ziemi | Ziarnopłon wiosenny

vitoos

Krótki odpoczynek od krajobrazów, bo na dysku czeka jeszcze wiele zdjęć i wiosennych kwiatów i owadów, które udało mi się przez ostatnie dni uchwycić. Dzisiaj ziarnopłon wiosenny.

Ziarnopłon wiosenny

Rezerwat szachownicy kostkowatej w Krównikach 2018

vitoos

Podobnie jak rok temu, tak i w tym wybrałem się do rezerwatu szachownicy kostkowatej (Fritillaria meleagris) w Krównikach koło Przemyśla. Idealnie wbiłem się w porę kwitnienia. Tym razem pojechałem późnym popołudniem, a pogoda dopisała. Było miękkie wieczorne światełko, idealne warunki do fotografowania.

Zapraszam na obszerną relację.

Szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris)

W ostatniej chwili | Knieć błotna

vitoos

Knieć błotna (Caltha palustris), to prawidłowa nazwa, ja wolę nazywać je kaczeńcami. Podczas wieczornego spaceru trafiłem na podmokłą łączkę z kaczeńcami. Smagały je ostatnie promienia słońca i chwilę później warunki nie pozwoliłyby na zrobienie zdjęć.

Knieć błotna (Caltha palustris)

Ciemiernik

vitoos

Zawsze mam problem jak sfotografować kępy ciemierników. Na szczęście w zakątku ogrodu, gdzie światło słoneczne dochodzi tylko krótko po świcie rośnie kilka pojedynczych kwiatków.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci