Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : owad

Oczy duże i czerwone

vitoos

Dawno nie było u mnie zdjęć owadów. Chyba jest już najwyższa pora, żeby przynajmniej od czasu do czasu wrzucić kilka makrofotografii. Od tego w końcu zaczynałem z moim blogiem.

Ile razy spotkam tę muszkę, próbuję zrobić jej zdjęcie. Moim zdaniem to jedna z ładniejszych muszek latających nad naszymi łąkami. Spotkałem ją pierwszego dnia lata na jednej z tych łąk, które koszone są tylko raz do roku, a co za tym idzie mnóstwo na niej roślin, które lubią owady.

 

Końcówka sezonu | Modliszka zwyczajna

vitoos

Na końcówkę sezonu makro trafił mi się absolutny bestseller. Modliszka zwyczajna (Mantis religiosa). Nigdy do tej pory nie udało mi się jej znaleźć. Zresztą podobnie było i tym razem. Ja jej nie znalazłem. Znalazł ją mój kolega po fachu fotograficznym, choć specjalizujący się w fotografowaniu nieco większych zwierząt (Dzikie jest piękne). Zaraz po telefonie wsiadłem w samochód i pojechałem fotografować "zdobycz". Nie miałem zbyt wiele czasu, ale kilkanaście minut fotografowania poskutkowało kilkoma udanymi ujęciami.

Modliszka zwyczajna (Mantis religiosa)

Zagadka niewyjaśniona

vitoos

Zawsze zastanawiało mnie, kto mieszka w tych zwiniętych w rulonik liściach. Nigdy jednak nie śmiałem temu komuś zaglądnąć do jego domku, aby się o tym przekonać.

Pustka w głowie

vitoos

W ogródku na nie wiem jakich żółtych kwiatkach siedział sobie nie wiem jaki dziwny owad. Ni to chrząszcz, ni to pluskwiak, ni to nie wiem co... choć w głowie świta mi, że już kiedyś takiego tutaj pokazywałem.

Hipnoza

vitoos

Kiedy już dokładnie wyczyściła swoją ssawkę, to już tylko patrzyła w obiektyw. Być może próbowała mnie zahipnotyzować.

Plujka pospolita (Calliphora vicina)

Coś zwęszył

vitoos

Tuż nad brzegiem stawu, zauważyłem coś przylepionego do trawy. Obstawiałem, że to jakiś pluskwiak i nie pomyliłem się. Siedział i poruszał swoimi czułkami na wszystkie strony. Chyba coś zwęszył.

Krok chwiejny | Pokropka

vitoos

Pokropkę spotykam w miarę często. Tym razem znalazłem ją na mojej ogrodowej dzikiej łące. Spacerowała sobie chwiejnym krokiem po cieniutkich trawkach.

Pokropka (Halyzia sedecimguttata)

Reprymenda

vitoos

O tej porze roku to mi tu zapadać proszę w sen zimowy, a nie o rozrywkach myśleć! Schowali się w cieniu i wydaje im się, że ich nie widać...

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci