Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : flora

Galasy

vitoos

Galasy to patologiczne narośla powstałe w wyniku rozrostu tkanki roślinnej na liściach, łodydze lub korzeniach. Podczas poszukiwań owadów często na nie trafiam i chętnie fotografuję.

Mało grzybiarzy

vitoos

W lesie nie było zbyt wielu grzybiarzy i to już zaczęło mnie zastanawiać. Podczas przechadzki znalazłem tylko trzy grzyby godne uwagi - w tym jeden robaczywy i dwa niejadalne. Za to w obiektywie prezentowały się zadowalająco.

Lnica pospolita (Linaria vulgaris)

vitoos

Wędrując po leśnej polanie natknąłem się na kwiaty Lnicy pospolitej (Linaria vulgaris). Fajnie prezentowały się w porannym świetle.

Lnica pospolita (Linaria vulgaris)

Rododendronowy zawrót głowy

vitoos

Przez ostatnie dwa, trzy lata kiepsko im się kwitło. Tego roku niespodziewanie rododendrony wystrzeliły dziesiątkami pięknych kwiatów i w ogrodzie zrobiło się różowo.

W leśnej gęstwinie | Miodunka i gajowiec żółty

vitoos

Kolejna wyprawa na owady zakończyła się zdjęciami kwiatów znalezionych w lesie. Zaczynam się martwić, że jest tak mało owadów, ale w sumie to dopiero kwiecień i pewnie nie spodziewały się, że tak szybko zrobi się ciepło i wiosennie.

A przed obiektyw nawinęły mi się miodunka i gajowiec żółty.

Miodunka

Gajowiec żółty

Z poziomu ziemi | Ziarnopłon wiosenny

vitoos

Krótki odpoczynek od krajobrazów, bo na dysku czeka jeszcze wiele zdjęć i wiosennych kwiatów i owadów, które udało mi się przez ostatnie dni uchwycić. Dzisiaj ziarnopłon wiosenny.

Ziarnopłon wiosenny

Rezerwat szachownicy kostkowatej w Krównikach 2018

vitoos

Podobnie jak rok temu, tak i w tym wybrałem się do rezerwatu szachownicy kostkowatej (Fritillaria meleagris) w Krównikach koło Przemyśla. Idealnie wbiłem się w porę kwitnienia. Tym razem pojechałem późnym popołudniem, a pogoda dopisała. Było miękkie wieczorne światełko, idealne warunki do fotografowania.

Zapraszam na obszerną relację.

Szachownica kostkowata (Fritillaria meleagris)

W ostatniej chwili | Knieć błotna

vitoos

Knieć błotna (Caltha palustris), to prawidłowa nazwa, ja wolę nazywać je kaczeńcami. Podczas wieczornego spaceru trafiłem na podmokłą łączkę z kaczeńcami. Smagały je ostatnie promienia słońca i chwilę później warunki nie pozwoliłyby na zrobienie zdjęć.

Knieć błotna (Caltha palustris)

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci