Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : Dalekie-obserwacje

Tatry ze Szkodnej | 6.03.2019

vitoos

Kiedy to ostatnio je widziałem...? Bodajże na początku października ubiegłego roku. Między czasie oczywiście kilka razy była bardzo dobra widoczność, ale nie miałem możliwości fotografowania. Po czterech miesiącach posuchy znów je zobaczyłem. Tatry ze Szkodnej, z odległości 136 km.

FOT. WITOLD OCHAŁ DALEKIE OBSERWACJE TATRY ZE SZKODNEJ

W związku z likwidacją BLOXA (29 kwietnia 2019 r), blog przeniósł się na adres: witoldochal.wordpress.com. Zapraszam do subskrybowania nowego adresu.

Tatry z Zagorzyc | 15.10.2018

vitoos

Przeoczyłem moją daleką obserwację z 15 października. Słońce już zaszło, kiedy tknęło mnie, że może być widać Tatry. Kiedy dotarłem na miejsce było już tak ciemno, że musiałem świecić telefonem pod nogi. Na szczęście nie jechałem na darmo. Na zdjęciach Tatry widoczne z miejscowości Zagorzyce (odległość do najbliższych szczytów - 140 km).

FOT. WITOLD OCHAŁ TATRY Z ZAGORZYC 140KM DALEKIE OBSERWACJE

Tatry ze Szkodnej | Dalekie obserwacje | 31.10.2018

vitoos

Końcówka października zaskoczyła bardzo dobrymi warunkami do dalekich obserwacji. Tym razem znów coś nowego. Tatry co prawda te same, ale nad nimi wisiały chmury i do końca nie było wiadomo, co góra, a co chmura. Raz już trafiłem na podobne warunki, ale wtedy było więcej chmur, niż Tatr.

FOT. WITOLD OCHAŁ TATRY ZE SZKODNEJ PODKARPACIE MAŁOPOLSKA TATRY DALEKIE OBSERWACJE

Tatry z Pstrągowej, Szkodnej i Zagorzyc | 05.10.2018

vitoos

Sezon na dalekie obserwacje w pełni. Dziś kolejny wieczór z Tatrami z mojej okolicy. Klasyczny hattrick - Tatry z Pstrągowej, Szkodnej i Zagorzyc.

Dwadzieścia minut po zachodzie dotarłem do punktu widokowego w Pstrągowej (142 km).

Dwadzieścia minut później zaliczyłem dwie miejscówki w Szkodnej (136 km).

I równiutko godzinę po zachodzie - Zagorzyce (140 km).

FOT. WITOLD OCHAŁ TATRY Z PSTRĄGOWEJ TATRY ZE SZKODNEJ TATRY Z ZAGORZYC DALEKIE OBSERWACJE

Tatry z Broniszowa i ze Szkodnej | 30.09.2018

vitoos

Warunki do dalekich obserwacji ciągle dopisują. Po wczorajszym poranku, również wieczorem warunki były rewelacyjne.

Tym razem postanowiłem odwiedzić nową miejscówkę w miejscowości Broniszów (odległość 133 km). Zupełnie inny widok na Tatry niż do tej pory - kilka kilometrów ode mnie rozległe wzniesienie i zaraz zza niego wyłaniające się Tatry. Niesamowite nieprawdopodobne. To tego ciepły kolor nieba od zachodzącego słońca.

Nie byłbym sobą, gdybym nie odwiedził swojej starej miejscówki w miejscowości Szkodna (odległość 136 km). Dwa zdjęcia - pierwsze kilka minut przed zachodem słońca i drugie, prawie godzinę po zachodzie. Jest różnica w kolorach, prawda? Warto nieraz troszkę cierpliwie poczekać.

Pomiędzy dwoma poprzednimi zdjęciami odwiedziłem trzecie miejsce, skąd sfotografowałem Tatry Zachodnie. Może mniej widowiskowe na zdjęciach, ale odległość znacznie większa, do najdalszego szczytu 165 km).

FOT. WITOLD OCHAŁ TATRY Z BRONISZOWA TATRY ZE SZKODNEJ TATRY ZACHODNIE ZE SZKODNEJ DALEKIE OBSERWACJE

Tatry z Pstrągowej i ze Szkodnej | 26.09.2018

vitoos

Dzisiejsze przejrzystość powietrza przeszła moje i zapewne wielu innych oczekiwania. Tatry było doskonale widać z odległości ok. 140 kilometrów linii prostej już krótko po osiemnastej. To wtedy zrobiłem dwa pierwsze zdjęcia z miejscowości Pstrągowa na Podkarpaciu (godzina 18:15 i 18:18).

Kilkanaście minut później zaliczyłem drugą miejscówkę, również w miejscowości Pstrągowa (zdjęcia z godziny 18:31).

Było już grupo po zachodzie słońca, kiedy dotarłem na kolejną miejscówkę w miejscowości Szkodna. Warunki do dalekich obserwacji nadal były sprzyjające (godz. 19:00).

Piętnaście minut później byłem na ostatniej miejscówce. Dookoła egipskie ciemności, a Tatry nadal było widać.

FOT WITOLD OCHAŁ DALEKIE OBSERWACJE TATRY Z PSTRĄGOWEJ TATRY ZE SZKODNEJ

Tatry ze Szkodnej | 23.09.2018

vitoos

Druga z dzisiejszych dalekich obserwacji - Tatry ze Szkodnej (odległość niecałe 140 km). Niestety nad górami zebrały się już chmury, ale jeszcze tu i tam prześwitują spod chmurowej pierzynki.

FOT. WITOLD OCHAŁ TATRY ZE SZKODNEJ DALEKIE OBSERWACJE

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci