Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : pola

Jak się ma jesień

vitoos

W ostatni piątek nie było jeszcze takiego upału jak dzisiaj, ale od czasu do czasu zza chmur przebłyskiwało słońce. Wybrałem się polną drogą wzdłuż pobliskiego wzniesienia sprawdzić jak się ma jesień.

Rumiankowe pole

vitoos

Kiedyś na makowym polu, a kilka dni temu na rumiankowym, fotografowałem zachodzące słońce. Wiadomo, rumianki nie są aż tak widowiskowe, jak maki, ale jak maków już nie ma, to cieszą i rumianki.

Dużo śniegu

vitoos

W dalszym ciągu cukierkowo. Od tego fioletowego nieba, również śnieg przybrał nienaturalny kolor. Pierwsze co, to podejrzewałbym mój szalejący automatyczny balans bieli w aparacie, jednak tak wyszło na prawie wszystkich zdjęciach robionych na zachodnią stronę.

Listopadowy poranek

vitoos

Tydzień temu okolicę przyprószył śnieg, a dziś po śniegu nie ma śladu. Postanowiłem mimo soboty wstać wcześnie na długi fotospacer. Na zewnątrz temperatura 8° i nieprzyjemny, ale ciepły wiatr. Słońce dosyć długo ociągało się z wyjściem zza chmury zalegającej na wschodzie nieba, ale w końcu mu się udało.

Sianko wyschło

vitoos

Tak, tak, łąka dookoła wierzb również bywa od czasu do czasu koszona. Co prawda teren jest tam mocno podmokły, ale mam nadzieję, że sianko elegancko wyschło.

Zdjęcia z czerwca

Same uszy

vitoos

Pod koniec czerwca na polu pszenicy zauważyłem jakiś ruch. To sarenka przedzierała się przez gąszcz, że było jej widać tylko uszy.

Zdjęcie z 28 czerwca

Jesienna okolica

vitoos

Jeszcze półtora tygodnia temu przez kilka słonecznych godzin świat wyglądał kolorowo. Wykorzystałem ten czas na spacer po okolicznych polach. Do dziś większość liści opadła, a o słonecznych chwilach możemy tylko pomarzyć.

Późnowieczorny spacer

vitoos

Kilka fotek z późnowieczornego spaceru. Liczyłem na ciekawy zachód słońca, tymczasem fotki sprzed zachodu wydały mi się ciekawsze niż sam zachód.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci