Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : ksiezyc

Zachód Księżyca w nowiu | 10.10.2018

vitoos

Wczoraj, 10 października 2018 Księżyc w nowiu (widoczne 1,5% tarczy) zachodził kilkadziesiąt minut po zachodzie Słońca. Od dawna moim marzeniem było uwiecznienie takiego cienkiego "rogalika" na czerwonym niebie. Wczoraj mi się to w końcu udało.

I jeszcze jedno zdjęcie zrobione dosłownie kilka minut po zachodzie słońca, kiedy rogalik był jeszcze dość wysoko.

FOT. WITOLD OCHAŁ ZACHÓD KSIĘŻYCA W NOWIU

Całkowite zaćmienie Księżyca | 27.07.2018

vitoos

Wczoraj jak wiadomo miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca. Oczywiście nie odpuściłem sobie fotografowania. Pogoda nie zapowiadała się pomyślnie. Jakieś 40 kilometrów ode mnie na południowy wschód około godziny 17-stej pojawiły się chmury burzowe, liczyłem jednak na to, że do 20-stej rozejdą się i podniosą na tyle, że będzie widać wschodzący Księżyc. Miałem sporo szczęścia, bo pojawił się już dwanaście minut po wschodzie, a pierwsze udane zdjęcie zrobiłem o 21:33.

Pięć minut później schował się za chmury i pojawił na krótko przed maksimum zaćmienia. Kolejne zdjęcie zrobiłem o 22:22.

Kolejny raz pofatygowałem się na balkon krótko po 23-ciej, aby sfotografować moment przejścia z cienia do półcienia Ziemi. Zdjęcie, to połączenie 6 ujęć robionych co 3 minuty, od 23:07 - 23:22.

FOT, WITOLD OCHAŁ CAŁKOWITE ZAĆMIENIE KSIĘZYCA 27.07.2018

Koniunkcja Księżyca i Wenus | 16.06.2018

vitoos

16 czerwca miała miejsce koniunkcja Księżyca z Wenus. Na Księżycu widoczne jest światło popielate, czyli światło odbite od Ziemi. Obiekty zbliżyły się na niebie na odległość zaledwie 4,5 stopnia, a niskie położenie na niebie pozwoliło mi dla ozdoby umieścić w kadrze dodatkowy obiekt ;)

FOT. WITOLD OCHAŁ KONIUNKCJA KSIĘŻYC WENUS NOCNE NIEBO W CZERWCU

Wschód Księżyca w pełni | 29.05.2018

vitoos

Ostatnia pełnia Księżyca pod koniec maja była dla mnie bardzo udana fotograficznie. Trzy wieczory z rządu fotografowałem nasz złoty glob. Tego wieczora wschodził dosłownie kilka minut po zachodzie słońca.

Zawsze marzyło mi się takie zdjęcie jak poniżej, tylko, żeby tych księżyców było więcej, przez cały kadr. Na początek podjąłem próbę złączenia trzech zdjęć, może w przyszłości spełnię kolejne z moich fotograficznych marzeń ;)

WITOLD OCHAŁ PODKARPACIE ZAGORZYCE WSCHÓD KSIĘŻYCA PEŁNIA ZŁOTY GLOB KRAJOBRAZ KSIĘŻYCOWY

Wschód Księżyca w pełni | 30.05.2018

vitoos

Na taki układ czekałem ponad rok. Chciałem sfotografować wschodzący Księżyc dokładnie na tle wysokiego krzyża znajdującego się na pobliskim wzgórzu. Zrobiłem to co prawda już miesiąc temu, ale z dużo bliższej odległości. Tym razem fotografowałem z dużo większej odległości.

I nieco wcześniej:

I później.

Snopki i Księżyc

vitoos

W poniedziałek, wtorek i środę obecnego tygodnia jak zwykle podczas pełni usiłowałem fotografować Księżyc nad horyzontem. Muszę przyznać, że warunki dopisały i trzy dni pod rząd było to możliwe. W poniedziałek Księżyc wzeszedł krótko po 19-stej i o dziwo mimo słońca, był dobrze widoczny już po około dwudziestu minutach.

Księżyc i Słońce

vitoos

W sobotę tak się na niebie poukładało, że w jednym kadrze zmieściłem i zachodzące słońce i znajdujący się jeszcze całkiem wysoko na niebie księżyc.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci