Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : mgliscie

Słonecznie i mglisto

vitoos

Było jeszcze ciemno, kiedy wyszedłem z domu. Nad głową czyste niebo, ale wschodnie warstwa chmur. Łudziłem się, że do świtu chmury przejdą. Tak się nie stało, dopiero po godzinie zaczęło wyglądać słońce, a mój aparat zarejestrował kilka kadrów ;)

Zapotrzebowanie na świeże powietrze

vitoos

Czekałem cały tydzień na weekend w nadziei, że jednak choć na chwilę wyjdzie słońce. Kiedy weekend zbliżał się ku końcowi, a nic takiego się nie stało, zdesperowany wyszedłem na mglisty spacer. Wróciłem w błocie po kolana, ale głód świeżego powietrza został zaspokojony (nie zwracać uwagi na zachlapany obiektyw :) )

Budzik zaspał

vitoos

Budzik wyłączyłem zanim mnie obudził. Tak na wszelki wypadek, gdyby jednak przyszło mi do głowy wstać o świcie. Obudziłem się już grubo po świcie, codzienny spacer do okna, a za nim gęste mgły. Zrobiłem powoli śniadanie, kiedy słońce zaczęło nieśmiało wyglądać przez mgłę. Trampki na nogi, aparat w kieszeń i w pola.

Zalew w Kamionce III

vitoos

Na takie poranki trzeba będzie troszkę poczekać. Pogoda ma się pogorszyć, ma być zimno, deszczowo i wietrznie. Dziś na południu jeszcze słoneczna aura, a na jej pożegnanie kilka fotek z poprzedniej soboty. Celem mojej wyprawy fotograficznej po raz kolejny był zalew w Kamionce. Z tą różnicą, że tym razem poczekałem, aż wzejdzie słońce, które dodało ciepłego koloru unoszącej się nad wodą mgiełce.

Widok z Liwocza III

vitoos

Wschodnie krajobrazy z Liwocza pokazałem wczoraj. W innych kierunkach nie było już tak kolorowo, ale wybrałem kilka kadrów.

Widok z Liwocza II

vitoos

Coś jest na rzeczy z tym fioletowym kolorem przed wschodem słońca. Kiedy przed dwoma tygodniami udałem się na jedną w wyższych górek w mojej niedalekiej okolicy zastałem widok zapierający (przynajmniej mój) dech w płucach. Cała okolica spowita była gęstą mgłą.

Dopiero kiedy pokazało się słońce, kolory zaczynały się zmieniać z minuty na minutę.

A kiedy było już całkiem wysoko:

Mgły słońcem okraszone

vitoos

W środę pokazywałem mgły przed wschodem słońca. Kilka chwil później, kiedy słońce wyłoniło się z mgły, te wyglądały już zupełnie inaczej.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci