Menu

Co mi się nawinęło przed obiektyw...

Autor: Witold Ochał. Blog fotograficzny ukazujący podkarpacką przyrodę, krajobraz i zjawiska meteorologiczne.

Wpisy otagowane : vitoos

Księżyc w nowiu

vitoos

Dwa dni temu księżyc był tuż po nowiu. Oświetlone było zaledwie dwa procent jego tarczy, ale pozostałą część też łatwo było dostrzec. Fotografowałem go na kilkadziesiąt minut przed jego zachodem.

Subiektywny wybór najciekawszych zachodów słońca w 2016 roku

vitoos

W poprzednim roku zachody słońca fotografowałem grubo ponad sto razy. Czasami wracałem bez jednego zdjęcia, czasami zachód był całkiem zwyczajny, ale zdarzyło się też kilka spektakularnych widowisk. Zapraszam do przeglądu pięćdziesięciu moim zdaniem najciekawszych ujęć.

Przy okazji nowego roku dziękuję wszystkim odwiedzającym, a w poprzednim roku zarejestrowałem ponad 130 000 odsłon bloga i 27 000 unikalnych użytkowników.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;)

Słup słoneczny

vitoos

Dwa dni temu udało mi się zaobserwować zjawisko optyczne, o którego sfotografowaniu marzyłem od dawna- słup słoneczny. Niestety, żeby zrobić zdjęcie dysponowałem tylko smartfonem, na dodatek w niezbyt ładnych okolicznościach "przyrody". Dokumentacyjne zdjęcie jednak mam, a może jeszcze kiedyś uda się zrobić lepsze.

A Wam, szanowni zaglądający bywalcy i goście życzę spokojnych i udanych świąt. Żeby spełniały się Wasze marzenia ;)

Przyjemne zajęcie

vitoos

Składanie jajek, to chyba całkiem przyjemne zajęcie. A kiedy jeszcze świeci słońce i dookoła słychać śpiew ptaków, to już całkiem.

Tatry ze Szkodnej | Dalekie obserwacje | 23.11.2016

vitoos

Tatry z miejscowości Szkodna (odległość około 150 kilometrów) udało mi się już zaobserwować kilka razy. Dziś o zachodzie słońca warunki były niezbyt dobre, ale kilka najwyższych szczytów wyłoniło się na kilkanaście minut.

Wszystkiemu towarzyszył urokliwy zachód słońca z niebem pomalowanym chmurami.

Pod poniższymi linkami można oglądać zdjęcia z moich poprzednich obserwacji:

18.06 2016

31.12.2015

27.12.2015

29.12.2012

Zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa

vitoos

Takie czasy nastały, że trzeba wykorzystać każdy pojawiający się promień słońca. Kiedy tylko w sobotę rano okazało się, że świeci słonce w te pędy wybrałem się do Pieskowej Skały na przechadzkę po okolicy zamku.

Widoki już po drodze napawały optymizmem.

Zamek w Krasiczynie

vitoos

Tydzień temu w niedzielę korzystając z tego, że rankiem na kilka godzin wyszło słońce udałem się na spacer po parku zamku w Krasiczynie koło Przemyśla. To  budowla rozpoczęta przez Stanisława Krasickiego, kasztelana przemyskiego w XIV wieku. Wybudowany w formie czworoboku zorientowany został ścianami według stron świata. W narożach stoją cztery cylindryczne baszty: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Remontowany od 1996 roku dzisiaj należy do najpiękniejszych pomników renesansu.

Zamek otoczony jest jednym z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce. Współczesne rozplanowanie i układ roślin park zawdzięcza inwencji i pasji podróżniczej rodziny Sapiehów. Wprowadzili zwyczaj sadzenia drzew z okazji narodzin swoich dzieci - dębu dla syna i lipy dla córki. W parku rośnie około dwustu gatunków drzew i krzewów z całego świata.

© Co mi się nawinęło przed obiektyw...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci